Kaliteli Maske Nasıl Anlaşılır | Sertifikalı Medikal Maske Üretimi

fim medical amelyat tulumu

2 yıldır tüm dünyayı esir altına alan Covid-19 son zamanlarda diğer ülkellerde normalleşmeye geçilirken Türkiye’de 4.pik yaşanmaktadır. Vaka sayılarında ki ciddi artış ve yaygınlaşan mutant varyantlar ile 2021 Nisan ayında 3 haftalık tam kapanma kararı sürpriz olmadı

Bu sürecin biran önce bitmesi, özgürlüğümüze yeniden kavuşmak için sosyal mesafe ve kişisel hijyene kesinlikle uyulmalıdır, en önemli uyulması gereken kurallardan biri ise cerrahi maske kullanımızır. Cerrahi maskeler solunum yollarında ön kalkan oldukları için hastalığın yayılmasına engel olurlar.

Cerrahi maskeler yayılıma engel olması için ağız ve burun kısmının tamamen maske altında kalması gereklidir. Cerrahi maske kullanımının doğru olması son derece önemlidir. Ne kadar kullanımın doğru olması önemli ise Cerrahi maskenin kaliteside çok önemlidir.

Medikal Maske’nin Kalitesi Nasıl Anlaşılır

Kaliteli bir cerrahi maske en başta üretim yerinin hijyenik olması ile anlaşılır, üretici firmanın tek kullanımlık medikal ürünleri üretme sertifikalarına sahip olması ve sağlık bakanlığı ürün takip sistemine kayıtlı olması kalitenin başlangıç aşamasıdır.

Üretim yeri (firması) hijyen kurallarına uygun bir cerrahi maske üzerinde insan sağlığına zararlı mikropları bulundurmaz, merdiven altı üretimler yapan yan sanayi markalardan uzak durunuz.

Kumaş:  Kaliteli medikal maskenin kumaşı kesinlikle antibakteriyel olmalıdır. Solunum ile oluşan nemlenme bakterilen çoğalması için ideal ortamı oluşturmaktadır, bu durumlarla karşılaşmamak için antibakteriyel kumaş kaliteyi arttıran hususlardandır.

Kaliteli maske kullanım kolaylığı sağlamalıdır, burun kısmında şekil alabilen alüminyum tel ile kavramayı arttırır ve sürekli düşme durumu ile karşılaşmazsınız. Cilt dostu uzun süre kullanımda rahatsızlık vermeyecek medikal maskeler kalitenin konfor ayaklarıdır diyebiliriz.