Tek Kullanımlık Tıbbi Malzemelerin Avantajları

tek kullanımlık tıbbi ürünler

Sağlık sektörü tüm canlıları yakından ilgilendiren, yaşamın devamı için en önemli sektörlerden biridir. Canlı sağlığı için sürekli çalışmalarda bulunan hastane, klinikler, ilaç ve kimyasal laboratuvarları, veteriner klinikleri, vb tıbbi alanlar sürekli olarak bulaşıcılık tehkikesi altında olan bölgelerdir.

Bulaşıcılık riskine karşı geliştirilmiş tek kullanımlık tıbbi ürünler ile maliyeti uyguna getirip insan sağlığını üst seviyede tutmak mümkündür. Sıvı ve hava bulaşıcılığına karşı ameliyathanelere özel geliştirilen ameliyat önlükleri (cerrahi önlük) dayanıklı ve antibakteriyel yapısı sayesinde kalitesinden ödün vermez ve maliyeti düşük tutar toptan cerrahi önlük siparişi için tıklayın.

Kimyasal ve ilaç laboratuvarlarında bulaşıcılık riskinin daha yüksek olması, özel koruma sağlayan kıyafetlerin maliyetinin yüksek olması, medikal tulumları tek kullanımlık olabilecek şekilde üretilmesine vesile oldu. Medikal tulumlar saçtan ayak tabanına kadar vücudu kapatan antibakteriyel ve sıvı dayanıklı cerrahi tulumlardır.

Covid-19 ile beraber tüm insanlığın hayatına giren fakat uzun yıllardır hava yolu ile bulaşıcılığın önüne geçmek için sağlık sektöründe önemli rol alan cerrahi maskeler sık değiştirilmesi gereken tıbbi  bir üründür. Maliyeti azaltmak için cerrahi maskeler antibakteriyel kumaşlarla tek kullanımlık formasyonda üretilmeye başlandı toptan cerrahi maske siparişi vermek için tıklayın.

Genel olarak tek kullanımlık tıbbi ürünlerin en büyük avantajı maliyettir. Maliyetin az olması ile beraber sık değişim sayesinde insan sağlığına daha etkin bir koruma sağlamaktadır. Tek kullanımlık tıbbi ürün üretimini 20 ye yakın sertifika ve belgelerle kalitelli şekilde üreten Fim Medical ile tanışmak için sipariş sayfasından formu doldurmanız yeterlidir.