Toptan Medikal Maske Üretimi | 2021 Yılı En Kaliteli ve Doğru Maske Çeşitleri

Fim medical maske üretim merkezi

Covid-19 salgını süresince gündelik hayatımızın önemli bir parçası olan cerrahi maskeler hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Birçok cerrahi maske markası ve çeşidi mevcut, peki bunlardan hangileri alınmalı ? En kaliteli cerrahi maske markası hangisi? Hangi çeşit medikal maske daha korunaklı gibi sorular sıkça sorulmaktadır. İşte cevaplar.

Doğru Cerrahi Maske Modeli Hangisi ?

Korona salgınında gündelik hayatta en çok kullanılan maske çeşidi kesinlikle tek kullanımlık kumaş maskelerdir en sağlıklı maske çeşitlerinden biridir, nedeni ise maliyeti ucuz olan bu maskeler sıkça değiştirilme imkanı sağlamaktadır, fakat sık değiştirilmez ise solunum kaynaklı nemlenen maskeniz bakteri ve virüslere davet açacaktır.

Tek kullanımlık cerrahi maskeler Ffp özelliği olmayan tek yönlü koruma sağlayan maskelerdir. Daha açık bir dil ile ifade etmek gerekirse bu maskeler kullanıcıda bulunan partiküllerin etrafa yayılmasını engelleme amaçlı üretilmiş maskelerdir.

Bir başka sıkça görülen maske çeşidi ise bez maskedir, kumaş cerrahi maskeye göre biraz daha maliyetli olan bu maskeler sıkça değiştirilmediği için kesinlikle kumaş maskeye göre daha fazla risk taşımaktadır.  Sıkça yıkanması gereken bez maskelerin malesef her gün yıkanmadığı gözlemlenmektedir, tabi ki maske takmak hiç takmamaktan daha faydalıdır. Bez maskeler aynı kumaş maskelerde olduğu gibi tek yönlü koruma sağlayan maske çeşididir.

Solunum Maskeleri Ffp standartlarında maskelerdir çift yönlü korumayı hedefleyen cerrahi maske modeli maliyet açısından diğerlerinden fazladır. Solunum maskelerinin özellikleri FFP2 filtreli solunum maskesi %94 oranında filtreleme yapabiliyor.

N95 filtreli solunum maskeleri ise %95 seviyelerini görmektedir. FFP3 VE N99 solunum maskelerinin filtreleri %99 filtre kapasitesi ile güven veren maske modellerindendir.

N100 model solunum maskesinin filtre kapasitesi ise %99.7 ile en başarılı filtreye sahip olan solunum maskesi diyebiliriz.

En Kaliteli Cerrahi Maske Markası

Birçok cerrahi maske üretimi sağlayan marka mevcut, bunlardan hangileri amaca doğru hizmet vermektedir? Bu sorunun cevabını öğrenmek aslında düşünüldüğünden daha kolaydır. Hijyen ve kalite standartlarına uygun medikal maske üretimi sağlayan firmalar ilk başta Sağlık bakanlığı ürün takip sistemine kayıt olmaktadırlar. Sık denetimlere uğrayan bu markalar medikal maskeleri hijyen koşullarına uygun üretimhanelerde gerçekleştirirler.

Alacağınız medikal maske markasının bu koşullarda olup olmadığını anlamak için marka sitesini ziyaret edip üretim merkezlerine ait görselleri incelemenizi tavsiye ederiz. Kalitesini tescillemiş markaların sertifikaları ve CE belgeleri mevcuttur bu belgelerin olup olmadığını sorgulayabilir veya sitede sertifikalar sayfasından kontrol edebilirsiniz.